Kontakt

Mgr.Petr Kubala

tel: +420 774 113 358
email: sradosti@tralalamandala.cz

PK_T01

Můj život je pestrý. V 6 letech jsem napsal svou první knihu. Pak dlouho nic. Hrál jsem fotbal, šachy, věnoval se gymnastice, basketbalu. V 17 letech jsem začal psát básně a skrze poezii se učil angličtinu. Nový proud jsem nabral na VŠ, kde jsem studoval zdravý životní styl, zážitkovou pedagogiku a přírodní výchovu. Začal jsem pořádat kurzy pro studenty, později pro pedagogy. Začal jsem se více věnovat vedení skupin, osobnostně rozvojovým programům.

Výrazně mě ovlivnily 3 delší pobyty v zahraničí. Rok jsem studoval ve Švédsku (interkulturní komunikaci, dramatickou komunikaci a přírodní výchovu). Rok jsem pracoval v USA na programech ekologické výchovy a osobnostně rozvojových programech. Půl roku jsem pracoval v Jižní Africe na expedičních programech pro místní mládež.

Od r. 2003 tvoří páteř mé práce kurzy pro manažery v oblasti komunikace, týmové spolupráce, vedení lidí, zlepšení vztahů. Vedle nich pak realizuji projekty u nás i v zahraničí – metodické kurzy zážitkové pedagogiky, kurzy pro rozvoj organizací. Tak se mi stává, že jeden den školím v pětihvězdičkovém hotelu a den nato pobíhám v lese s pedagogy ekocentra. Společným rysem je práce s lidmi, komunikace se skupinou, hledání cestiček k tomu, aby se lidé domluvili, aby jim bylo spolu dobře, aby se naučili něco, co jim v životě pomůže.

Absolvoval jsem i kurz Facilitace se zaměřením na skryté procesy ve skupině. Začal jsem si uvědomovat, jak mě oblast komunikace fascinuje a co všechno skrývá. Nejde jen o to, co lidé říkají, ale též, co neříkají. Jak se přitom tváří, co dělají, co je k tomu asi přivedlo a jak to mohou změnit.

V r. 2006 přišla do mého života Jasmínka a 2008 Modřínek. S dětmi jsem začal objevovat další dimenze komunikace. Mnohem více jsem si začal uvědomovat své vlastní komunikační vzorce, myšlenky, postoje. Mnohem silněji jsem začal vnímat působení vzorů.

Od roku 2008 vznikla myšlenka „Tralalamandala“ – propojení radosti a moudrosti jako dvou kvalit, kterých si velmi vážím. Vznikly semináře, individuální koučing. Myšlenka tralalamandaly je pro mě stále živá, věřím, že moudrost nemusí být strohá, chladná a okázale důstojná. Může být i neformální a hravá. (www.tralalamandala.cz) Vážím si lidskosti a přirozenosti v setkávání s lidmi. I proto jsem si dovolil natočit kurz v tričku namísto kravaty, aniž bych tím chtěl jakkoli snížit hodnotu jeho obsahu. I to je pro mě Tralalamandala.

Další z osobních aktivit je projekt www.svobodnydomek.cz ve kterém se ženou pomáháme lidem najít si svou cestu k přírodnímu životu. I to je pro nás hravé objevování moudrosti.

Před třemi lety pak vznikla iniciativa „Slova mění svět“, ve které jsem spojil zkušenosti práce se skupinami, tvůrčího psaní a život s vlastními dětmi. Začal jsem pořádat semináře „Nejkrásnější slova pro vaše děti“. Napsal jsem stejnojmennou knihu. Se ženou jsme vydali 2 pohádková CD, ve kterých nabízíme naše pohádky pro krásnější svět. „Jemné pohádky pro děti Země“ jsou jemnější, „Aby děti kvetly“ jsou živější.

Název druhého CD se stal inspirací pro tento web, neboť v něm spatřuji podstatu tohoto projektu. Mluvme tak, aby děti kvetly. Tvořme pro ně příběhy, které stojí za to žít. Mysleme a jednejme tak, aby byl svět nádherným místem k žití. Něco se musí stát, aby děti mohly kvést. To „něco“ můžeme udělat my, dospělí. (Minimálně jim v tom nemusíme bránit.)

V dalších letech přibyly ještě knihy Tralalí semínko a Pohádky do ranečku a jedna tvůrčí rodinná kniha „Můj domek“ o tom, jak si postavit vlastní opravdový domeček. Všechna díla najdete na webu: www.tralalamandala.cz